Fortsätt till huvudinnehåll

Dagens inköp..





..Vi var på Loppis idag hos Marie
som har vita ranunkler.
Där fanns det mycker roligt & var
väldigt Mycket folk.
Jätte kul!!
Där hittade jag 1 jätte fin plåtburk,1 stor glasburk,
1 pall & 1 Vattenkanna.
Efter det tog vi en sväng till ett av mina
smultronställen där jag hittade dom två hinkarna.
Har även köpt ett litet olivträd idag
för 25kr på marknaden, som hittat!
Varit en mycket bra fynd dag, trist att det ska
blåsa så bara!!

Kommentarer

Populära inlägg i den här bloggen

Älskade vår

Äntligen vår. Vad lycklig man kan bli över att hitta dessa små blommor utmed vägkanten.   Nu var det ett tag sedan jag bloggade.  Har inte haft tiden till det. Men nu har jag blivit sugen på att börja igen. Vi får se hur det går🙂 Trevlig söndag!

Vår lilla utflykt förra veckan

Förra veckan var vi iväg på en liten utflykt till  Åsle Tå utanför Falköping och besökte även den fina inrednings butiken Hem till mig. Barnen tyckte det var jätteroligt att springa omkring i de små husen.         S kunde inte fatta att de bott 7 stycken i ett sånt här litet hus. Nyttigt och roligt för dom att se hur det var förr i tiden.       Mysig liten trädgård med massa fina blommor som var vanliga i trädgårdarna förr.       Lite skillnad på storleken på nycklar då och nu. Risken att man tappade bort dom kan inte varit lika stor. =)     Inredningsbutiken Hem till mig  . En jätte mysig och fin butik som jag verkligen kan rekommendera er att åka till.   Lite bilder från butiken.         Hoppas ni alla får en härlig måndag. //HannaH

Piratkalas nästa vecka

Nästa vecka fyller vår lilla kille 3 år och då vill han ha piratkalas. Så idag har jag gjort egna etiketter till godispåsarna.