Skrev för ett tag sen att jag var bjuden på tjejmiddag. Jätte god mat var det!! Och till förrätt fick vi Kantarell soppa. Jag gillar inte svamp så jätte mkt, iaf inte kantareller..kan vara gott om det är i någon gryta med kött osv. Men trodde aldrig jag skulle tycka denna soppan var såååååå god. Jag har gått & riktigt längtat efter denna soppa=)). Så härom dagen fick jag receptet så jag kunde göra den själv. Tack så mycket M=)). Här är receptet. 1 1/2 - 2 Liter Kantareller (färdig rensade) 2 msk Smör
Grymt fin altan!
SvaraRaderaHåller själv på att bygga ett FHV-hus och går i altanfunderingar. Gillar verkligen träslaget. Vet du vad det heter?
MVH Marcus
Hej Marcus.
RaderaTack så mycket.
Vad spännande med altan planer.
Är vanlig tryckt trall och räcket/stolparna är 45x45. På dessa bilder hade vi inte fått på någon överliggare än. Jag tror det är gran eller furu?
Lycka till med altanen.
Mvh Hannah